książeczki dla dzieci - Pucio

Pucio – przyjaciel Twojego dziecka

Jestem przekonana, że większość rodziców w pewnym momencie po prostu musi poznać Pucia. Książki autorstwa Marty Galewskiej-Kustry stały się bestsellerami. Autorka serii to dr n. humanistycznych, logopeda, pedagog dziecięcy i pedagog twórczości. Jej książki są świetną pomocą dla profesjonalistów pracujących z dziećmi, ale również dla rodziców, którzy poprzez zabawę chcą zachęcić dzieci do nauki. 

 

Książki są kartonowe z zaokrąglonymi rogami, są bezpieczne nawet dla najmłodszych dzieci. Całą serię wspaniale ilustruje Joanna Kłos. Sytuacje opisane w książkach to ważne elementy życia każdego malucha, dzieci łatwo mogą się z nimi identyfikować. Książki są pełne ciepła, bliskości, miłości, empatii, zrozumienia i wsparcia. To wszystko sprawia, że dzieci w Polsce naprawdę mocno polubiły Pucia, a on odwdzięcza im się edukacją w pięknej, przejrzystej i kreatywnej formie. 

 

 

Pucio uczy dzieci podstawowych relacji, mowy i prawidłowego składania zdań. Każda część książki skierowana jest do dzieci na innym etapie rozwoju:

„Pucio uczy się mówić” – wyrażenia dźwiękonaśladowcze i samogłoski używane już przez roczne dzieci. 
„Pucio mówi pierwsze słowa” – pierwsze słowa typowe dla rozwoju mowy dziecka (1 i 2 rok życia dziecka). Dla starszych dzieci jest doskonałym narzędziem do nauki czytania.
„Pucio i ćwiczenia z mówienia” – ćwiczenia  z  odmiany  czasowników i rzeczowników;  zachęca do odpowiedzi pełnymi zdaniami (2-3 rok życia).
„Pucio na wakacjach” – zabawa z artykulacją, czyli umiejętność prawidłowego wymawiania głosek (3-6 lat)
„Pucio umie opowiadać” – zachęta do rozwijania umiejętności opowiadania (3-6 lat).

 

 

Ostatnio powstały też książki dla najmłodszych dzieci: „Pucio – zabawy gestem i dźwiękiem” oraz „Co robi Pucio?”(nazywanie czynności wykonywanych przez głównego bohatera). Książki mają dużo mniejszy format, można je zabrać ze sobą w podróż. Mają proste ilustracje i są bardzo atrakcyjne dla najmłodszych odbiorców. 

Naszym najnowszym „puciowym” nabytkiem są małe książeczki „Pucio mówi dzień dobry” i „Pucio mówi dobranoc”. To świetna propozycja na rozpoczęcie i zakończenie dnia z książką. Praktycznie każda książka z serii opatrzona jest w instrukcje i praktyczne porady dla rodziców, co bardzo ułatwia pracę z dzieckiem. 

 

Ja i mój syn jesteśmy również fanami „puciowych” puzzli, które bardzo Państwu polecam. Życzę wspaniałych przygód podczas czytania książek, które będą logopedycznym wsparciem dla Państwa pociech. 

 

Hania Dzióbek - nauczyciel w Przedszkolu Łobuziaki