Capoeira 5-8 lat dla dzieci Maślice | Wspieraj Łobuziaka
1 września 2021 - 10 czerwca 2022
Capoeira 5-8 lat

Zajęcia mają charakter warsztatowy, na których dzieci uczą się podstaw sztuki walki, akrobatyki oraz poznają kulturę brazylijską. 

czwartki, 16:30-17:15, sala nr 4

Capoeira 5-8 lat

45 minut
Akademia Capoeira
5-8 lat

Capoeira 5-8 lat

Celem zajęć jest poprawa sprawności fizycznej dzieci. Zajęcia mają charakter warsztatowy, na których dzieci uczą się podstaw sztuki walki, akrobatyki oraz poznają kulturę brazylijską. Capoeira przede wszystkim uczy szacunku do drugiego człowieka, uczy cierpliwości, a treningi poprawiają sylwetkę i koordynację ruchową oraz wzmacniają siłę. Ponadto Capoeira kształtuje w dzieciach wiarę w siebie, wytrwałe dążenie do celu oraz uczy pokonywać swoje bariery.  Dzieci na początku swojej drogi będą uczyły się podstawowych kroków, a następnie podstawowych kopnięć i uników. W kolejnej części zajęć planowane są treningi akrobatyczne, podczas których będziemy uczyć się m.in stawać na rękach oraz na głowie. Podczas zajęć planowane są również treningi muzyczne, gdzie uczestnik będzie miał możliwość grać na instrumentach brazylijskich, uczyć się rytmiki i niektórych piosenek w języku portugalskim. Metodyka pracy opiera się na ćwiczeniach sprawnościowych, siłowych oraz na ćwiczeniach w parach. Indywidualne ćwiczenia będą w dużej mierze wykonywane wzdłuż sali podczas nauki m.in. „gwiazdy”, czy wszelkiego rodzaju obrotów. Pod koniec roku szkolnego uczestnik zajęć będzie posiadał podstawową wiedzę z samoobrony, będzie potrafił wykonać wybrane elementy akrobatyczne oraz pozna kulturę brazylijską.

 

Czym jest Capoeira?

Capoeira jest bardzo specyficzną mieszanką walki, sztuki, muzyki, elementów akrobatycznych, gry i zabawy. Jest mieszanką kultury afrykańskiej, rdzennych mieszkańców ameryki południowej i kultury europejskiej. Capoeira wciąż ewoluuje i zmienia się.

 

Jak trening Capoeira wpływa na organizm?

Podczas treningu capoeira pracują wszystkie grupy mięśni, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni głębokich, które są fundamentem naszej sylwetki. Dzięki różnorodności ćwiczeń i ruchów, capoeira pozytywnie oddziałuje na całe ciało. Osoby ćwiczące capoeira zauważają poprawę ogólnej sprawności układu sercowo-naczyniowego. Dzięki rozciąganiu i ćwiczeniu oddychania uzyskują poprawę elastyczności ciała. Zwiększa się siła dynamiczna i siła statyczna mięśni, a także szybkość pracy mięśni i motoryka. Znacznie poprawia się wydolność aerobowa organizmu. Spalanie tkanki tłuszczowej jest oczywistym efektem treningu capoeira.

 

Zobacz jak wyglda trening

 

czwartki, 16:30-17:15, sala nr 4

Wszystkich, którzy przed zapisem chcą sprawdzić, jak zajęcia wyglądają na żywo zapraszamy na zajęcia pokazowe (zapis przez ZAJĘCIA POKAZOWE). 

Cennik

Za miesiąc:

35 zl


Pozostało miejsc: 4/10

Poznaj pozostałe zajęcia