integracja sensoryczna maślice wrocław
1 stycznia 2021 - 31 grudnia 2021
Integracja sensoryczna - zajęcia indywidualne

Indywidualne zajęcia terapii sensorycznej.

Integracja sensoryczna - zajęcia indywidualne

45 minut
Kinga Strojek
zajęcia indywidualne

Integracja sensoryczna - zajęcia indywidualne

Integracja sensoryczna to proces, w którym mózg porządkuje informację nieustannie odbierane przez zmysły, a następnie reaguje na nie. Prawidłowa praca podstawowych dla integracji zmysłów (dotyku, równowagi, czucia ciała) jest podstawą optymalnego rozwoju i działania pozostałych zmysłów i umiejętności. Wpływa ona np. na wzrok, słuch, mowę, umiejętność chodzenia czy zdolność wykonywania precyzyjnych czynności, jak malowanie i pisanie.

Terapia integracji sensorycznej wspiera rozwój układu nerwowego. Bazuje ona głównie na zabawie i ćwiczeniach dostosowanych do poziomu rozwojowego dziecka. W czasie terapii dziecko ma nie tyle nauczyć się konkretnych umiejętności, co raczej usprawnić podstawowe systemy sensoryczne i procesy nerwowe, będące bazą tych umiejętności.

Pracę rozpoczynamy diagnozą, którą rozpoczynamy od uzupełnienia przez rodziców wywiadu ogólnego i sensorycznego (formularz wywiadu przekazujemy rodzicom mailowo). Następnie przechodzimy do obserwacji dziecka i konkretnych testów podczas spotkania (2 godziny). Efektem spotkania jest pełny opis diagnozy i diety sensorycznej do stosowania w domu.

Terapia sensoryczna prowadzona jest przez Kingę Strojek - fizjoterapeutę i terapeutę integracji sensorycznej. 

 

Zajęcia prowadzone są indywidualnie i trwają 45 min.

100 zł / zajęcia

300 zł / diagnoza

 

Gabinet jest czynny we wtorki od 15:00 do 20:00.

Po zapisie, spotkania umawiane są indywidualnie.

Cennik

Cena za jedne zajęcia:

100 zl


Pozostało miejsc: 16/30

Poznaj pozostałe zajęcia