robotyka dzieci wrocław
1 października 2021 - 24 czerwca 2022
Roboludek - wstęp do programowania - 3-4 lata

Zajęcia oparte na pracy z robotem Cubetto i mTiny. Podczas zajęć dzieci korzystają ze specjalnych bloczków, z których każdy ma zaprogramowany inny ruch. 

środy, 16:30-17:00 - (Zajęcia startują od 6 PAŹDZIERNIKA) 

Roboludek - wstęp do programowania - 3-4 lata

30 minut
Go4robot
3-4 lata

Roboludek - wstęp do programowania - 3-4 lata

Dzięki nowoczesnym pomocom dydaktycznym, przygodę z robotyką mogą zacząć już 3-4latki. Dwa różne roboty - Cubetto( drewniany) i mTiny (przez nas nazywany Pandą Zosią) - sprawiają, że dzieci na każdych zajęciach odkrywają coś nowego.

Podczas zajęć z robotem Cubetto dzieci korzystają ze specjalnych bloczków. Każdy bloczek ma zaprogramowany inny ruch. Układając je po kolei maluchy mają możliwość ustawienia dowolnych sekwencji i sprawdzenia ich w czasie rzeczywistym. Dzięki temu nie tylko od razu widzą efekt swojej pracy, ale i na bieżąco mogą je korygować, ucząc się przy okazji myślenia przyczynowo-skutkowego.

Drugi robot, mTiny lub tzw. Panda Zosia, to zaawansowany następca Cubetto - posiada więcej funkcji, zmienia kolory, w oczach ma wyświetlacze, śpiewa, a jego zadaniem jest poruszanie się. Idealnie nadaje się do kontynuacji pracy z dziećmi.

Program Roboludek oparty jest na 3 etapach:

ETAP 1 - ZBUDUJ

  • rozwijanie wyobraźni i umiejętności manualnych. W zależności od tematu zajęć dzieci za pomocą artykułów plastycznych lub klocków ozdabiają robota.

ETAP 2 - ZAPROGRAMUJ

  • programowanie odbywa się poprzez układanie bloczków na fizycznej planszy. Po ułożeniu sekwencji dzieci sprawdzają jej efekt w czasie rzeczywistym.

ETAP 3 - ZAPAMIĘTAJ

  • scenariusze zabaw, które przewidują naukę cyfr i liter oraz rozwój wyobraźni dzieci, scenariusze zabaw, które przewidują naukę cyfr i liter oraz rozwój wyobraźni dzieci.

Zajęcia trwają 30 minut. Pierwsze 15 zajęć to praca z robotem Cubetto, kolejno 15 to praca z robotem mTiny.

 

środy, 16:30-17:00 - (Zajęcia startują od 6 PAŹDZIERNIKA) 

 

Wszystkich, którzy przed zapisem chcą sprawdzić, jak zajęcia wyglądają na żywo zapraszamy na zajęcia pokazowe (zapis przez ZAJĘCIA POKAZOWE). Cena zajęć pokazowych to 30 zł. 

Cennik

Za miesiąc:

120 zl


Pozostało miejsc: 1/8

Poznaj pozostałe zajęcia